Adres e-mail szkoły: lo47@eduwarszawa.pl
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Recenzja książki ''Duchowe życie zwierząt” Petera Wohllebena

Recenzja książki ''Duchowe życie zwierząt” Petera Wohllebena
Zwierzęta są jak ludzie

Po wielkim sukcesie „Sekretnego życia drzew” Peter Wohlleben postanowił przybliżyć nam psychikę zwierząt w swojej najnowszej książce „Duchowe życie zwierząt”. Jako leśniczy i wielki miłośnik przyrody z zachwytem opisuje zaobserwowane przez siebie zachowania zwierząt.

Wstrząsające, wzruszające i zabawne historie pokazują, że ze zwierzętami więcej nas łączy niż dzieli. Pokazują leśne myszy, które współczują swoim pobratymcom; ptaki okłamujące siebie nawzajem; kruki nadające sobie imiona; konie zazdroszczące innym i łanie trwające w żałobie po śmierci swojego potomka. Autor porównuje zaobserwowane zachowania z wynikami badań naukowców z całego świata i wyjaśnia ich przyczyny oraz znaczenie. Odkrywa sekrety życia zwierząt z naszego otoczenia, takich, które możemy spotkać podczas spaceru po lesie czy wycieczki w góry.

Wielkim atutem książki jest prosty język, którym ją napisano. Pomimo poruszanych poważnych tematów, czyta się ją bardzo przyjemnie. Wydanie w twardej oprawie zawiera dodatkowo zdjęcia polskich fotografów: J. Ballarina, G. Leśniewskiego, A. Ławnika, Ł. Łukasika, M. Nawrockiego i K. Onikijuka. Piękne fotografie zwierząt z polskich łąk i lasów zachwycają i cieszą oko.

„Duchowe życie zwierząt” to książka, którą każdy powinien przeczytać przynajmniej raz w życiu. Zmienia spojrzenie na zwierzęta i stosunek do nich. Po jej przeczytaniu inaczej patrzy się na przemysłową hodowlę zwierząt, przedmiotowe traktowanie i wykorzystywanie ich. Pokazuje, że wszyscy jesteśmy mieszkańcami Ziemi i każdemu gatunkowi należy się szacunek, niezależnie od tego czy to pies, kot, krowa czy pszczoła.

 
Data dodania: 2021-07-24 23:18:33
Data edycji: 2022-04-22 14:15:22
Ilość wyświetleń: 530

Nasi Partnerzy

„Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez Twoje czyny”

Stanisław Wyspiański, „Powrót Odysa””
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej