Nowy adres e-mail szkoły: lo47@eduwarszawa.pl

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Recenzja książki ''Kasacja'' Remigiusza Mroza

Recenzja książki ''Kasacja'' Remigiusza Mroza

Jakiś czas temu brałam udział w konkursie o tematyce kryminalnej. Przygotowałam się do niego sięgając po jedną z książek Remigiusza Mroza pod tytułem „Kasacja”. Z początku byłam nastawiona sceptycznie, ponieważ nie przepadam za polskimi pisarzami, jednak, gdy zaczęłam czytać, akcja wciągnęła mnie tak, że przeczytałam ją na jednym wdechu.

Remigiusz Mróz to jeden z niewielu polskich pisarzy, którego książki po prostu wymiatają. W swojej twórczości sięga po różne gatunki literackie, a tym, co łączy jego książki jest suspens i świetna akcja. W kryminałach porusza kwestie społeczne, m.in. problem uchodźców i mniejszości narodowych. Jest on z zawodu pisarzem,  a z wykształcenia prawnikiem, co powoduje, że jego powieści są bardziej wiarygodne.

Seria kryminalna z Joanną Chyłką jest niezwykle fascynująca i wciągająca. Historie toczą się w Polsce, a głównymi bohaterami są: Joanna Chyłka, która zawsze trzyma rękę na pulsie, lubi szybkie samochody i czasami miewa problem z alkoholem oraz jej podopieczny Kordian Oryński, będący kompletnym przeciwieństwem swojej partnerki. Każda książka jest o innej, tak samo trudnej sprawie, która wydawać by się mogła nie do rozwiązania, jednak nasz duet zawsze zaskakuje swoimi odkryciami.

Trzymająca w napięciu, starannie skonstruowana powieść nie pozwala czytelnikowi oderwać się chociażby na pół minuty. Autor zasiał we mnie ziarnko niepokoju tak głęboko, iż długo nie mogłam otrząsnąć się z wrażenia po lekturze. Zaskoczyło mnie zakończenie książki, spodziewałam się innego rozwiązania. Moim zdaniem „Kasacja” jest warta przeczytania. Polecam.

Magdalena Borzyńska

Data dodania: 2021-07-24 23:08:09
Data edycji: 2022-04-22 14:13:51
Ilość wyświetleń: 202

Nasi Partnerzy

„Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez Twoje czyny”

Stanisław Wyspiański, „Powrót Odysa””
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej