Nowy adres e-mail szkoły: lo47@eduwarszawa.pl

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Recenzja książki „Nieustraszony” Erica Blehma

Recenzja książki  „Nieustraszony” Erica Blehma

Amerykański bestseller Erica Blehma opowiada nie tyle historię wojenną, co niezwykle poruszające i skomplikowane życie człowieka, który z dna wspiął się na sam szczyt. Adam Brown wychował się w rodzinie przekazującej wspaniałe wartości, lecz pomimo to w liceum sięgnął po narkotyki, a jego życie stało się walką z ciężkim uzależnieniem. Przełomowym momentem był dla niego rok 1996, gdy odjeżdżał spod rodzinnego domu radiowozem. Widok łkającej matki w ramionach ojca zmusił go do zmiany.

Adam stał się jednym z najlepszych żołnierzy w historii USA, chociaż dość późno wstąpił w szeregi armii. Do końca życia pozostał jednym z najlepszych, mimo doznania poważnych kontuzji oka oraz ręki, które w wielu przypadkach wykluczają dalszą służbę. Bohater nie przejmował się nimi i dzielnie pokonywał coraz to nowe przeszkody.

10 marca 2010 roku podczas jednej z misji swojej jednostki szturmowej, która polegała na likwidacji jednego z terrorystów, Adam Brown poległ ratując towarzyszy i zostając bohaterem w całym tego słowa znaczeniu.

Eric Blehm przedstawia życie człowieka zagubionego, szukającego samego siebie. Przybliża historię żołnierza, który musiał pokonywać własne bariery w trosce o bliskich i towarzyszy. Ukazuje wędrówkę oraz wyzwania dotyczące właściwie każdego z nas. Książka wywarła na mnie bardzo duże wrażenie, uświadomiła mi, że każdy z pozoru zwykły człowiek, jest kimś wyjątkowym.

Karina Kozłowska kl. 1d

Data dodania: 2022-05-11 14:31:12
Data edycji: 2022-05-11 14:31:51
Ilość wyświetleń: 106

Nasi Partnerzy

„Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez Twoje czyny”

Stanisław Wyspiański, „Powrót Odysa””
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej