Adres e-mail szkoły: lo47@eduwarszawa.pl
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Recenzja książki „Nieustraszony” Erica Blehma

Recenzja książki  „Nieustraszony” Erica Blehma

Amerykański bestseller Erica Blehma opowiada nie tyle historię wojenną, co niezwykle poruszające i skomplikowane życie człowieka, który z dna wspiął się na sam szczyt. Adam Brown wychował się w rodzinie przekazującej wspaniałe wartości, lecz pomimo to w liceum sięgnął po narkotyki, a jego życie stało się walką z ciężkim uzależnieniem. Przełomowym momentem był dla niego rok 1996, gdy odjeżdżał spod rodzinnego domu radiowozem. Widok łkającej matki w ramionach ojca zmusił go do zmiany.

Adam stał się jednym z najlepszych żołnierzy w historii USA, chociaż dość późno wstąpił w szeregi armii. Do końca życia pozostał jednym z najlepszych, mimo doznania poważnych kontuzji oka oraz ręki, które w wielu przypadkach wykluczają dalszą służbę. Bohater nie przejmował się nimi i dzielnie pokonywał coraz to nowe przeszkody.

10 marca 2010 roku podczas jednej z misji swojej jednostki szturmowej, która polegała na likwidacji jednego z terrorystów, Adam Brown poległ ratując towarzyszy i zostając bohaterem w całym tego słowa znaczeniu.

Eric Blehm przedstawia życie człowieka zagubionego, szukającego samego siebie. Przybliża historię żołnierza, który musiał pokonywać własne bariery w trosce o bliskich i towarzyszy. Ukazuje wędrówkę oraz wyzwania dotyczące właściwie każdego z nas. Książka wywarła na mnie bardzo duże wrażenie, uświadomiła mi, że każdy z pozoru zwykły człowiek, jest kimś wyjątkowym.

Karina Kozłowska kl. 1d

Data dodania: 2022-05-11 14:31:12
Data edycji: 2022-05-11 14:31:51
Ilość wyświetleń: 211

Nasi Partnerzy

„Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez Twoje czyny”

Stanisław Wyspiański, „Powrót Odysa””
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej