Adres e-mail szkoły: lo47@eduwarszawa.pl
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Recenzja książki „Ognistowłosa” Arseja

Recenzja książki  „Ognistowłosa” Arseja

Witam czytelników mojej recenzji, dzisiaj chcę przedstawić Wam książkę, którą możecie znaleźć w aplikacji (lub na stronie ) o nazwie Wattpad. Aplikację tę możecie zainstalować na telefonie, tablecie lub włączyć stronę na komputerze i każdy może tam napisać książkę, która czasem może zostać wydana. Ale nie o niej miałam mówić. Książka ta nosi tytuł „Ognistowłosa” (dokładnie jest opisana „Ognistowłosa||Zakończone”, jednak nie jest to takie ważne, gdyż chodzi tu o to, że pisanie książki jest już zakończone), a jej autorka nazywa się Arseja.

Jeżeli myślisz, że zwykłe szkolne życie jest trudne, to przeczytaj tę książkę. Jest ona książką fantasy, w której istnieje mityczny ród i świat, w którym tylko oni mogą przebywać. Nazywają się ognistowłose (nie, nie mają rudych włosów, ale mogą mieć każdy kolor, który dla nas jest nie naturalny). Wyróżniają ich włosy, unikalne moce oraz problem… . Problem polega na tym, że Fiortland (ich kraina) jest zagrożony  przez pewną postać, która wieki temu obiecała, że powróci, wcześniej zabierając serce tej krainy. I tu zaczyna się misja Arsei (w normalnym świecie Honoraty Julii), która zostaje wciągnięta do tej krainy i okazuje się ratunkiem dla Fiortlandu. Musi ona uratować go razem z królem, Dartem, Kaslarem, Aurorą i Linette. Przy czytaniu tej lektury trzeba uważać na zagubiony rozdział 27, który znajduje się na końcu, przed rozdziałem 34(35). Jednak jest to jedyny minus tej książki. Bardzo przyjemnie się ją czyta.

Podsumowując, polecam tę książkę dla osób, które lubią dreszczyk emocji, ciekawe przygody, niepewność „co się wydarzy dalej?” oraz ciekawe, magiczne postacie, ponieważ to wszystko się tam znajduje. Nigdy się nie spodziewasz, co się wydarzy dalej, nawet jeżeli jesteś pewien.

Książce przez ten jeden problem z rozdziałem 27 mogę z czystym sumieniem dać 9/10, gdyż

nie ma z nią innych problemów, a sama fabuła jest bardzo ciekawa i wciągająca.

 

Ocena: 9/10                                                                                                       

Katarzyna Olek

Data dodania: 2022-06-10 18:42:01
Data edycji: 2022-06-10 18:42:28
Ilość wyświetleń: 215

Nasi Partnerzy

„Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez Twoje czyny”

Stanisław Wyspiański, „Powrót Odysa””
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej