Nowy adres e-mail szkoły: lo47@eduwarszawa.pl

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Recenzja książki „Powiernik” Franciszka M. Piątkowskiego

Recenzja książki „Powiernik” Franciszka M. Piątkowskiego

Książka, którą chciałabym polecić nosi tytuł „Powiernik’’. Autorem jest Franciszek Piątkowski, świetny pisarz i bardzo sympatyczny człowiek. Autor, osobiście po krótkiej rozmowie zachęcił mnie do sięgnięcia właśnie po książkę swojego autorstwa. Wracając do samej książki, jest to fantastyka pomieszana z science fiction, opierająca się na słowiańskich wierzeniach ludowych.

Historia opowiada o młodym, przystojnym, bardzo odważnym adwokacie z poczuciem humoru, który towarzyszy czytelnikowi od początku do końca. Zaczyna się dosyć niewinnie, ale szybko nabiera tempa. Marek, gdyż takie imię nosi bohater, dowiaduje się, iż został wybrankiem słowiańskich bogów. Na swojej drodze, nie przypadkiem, spotyka starszego mężczyznę o nazwisku Rokicki, który zostaje jego nauczycielem. Zaczyna on uczyć młodego mężczyznę o bogach, demonach i innych bytach. Wszystkie informacje bardzo jasno przekazywane są zarówno między bohaterami, a także w taki sposób, by czytelnik zrozumiał dalszą część opowieści i przy tym nie zanudził się suchymi faktami.

Obecny jest również wątek miłosny. Jednakże nie taki, jak w powieściach romantycznych. Zdrowa, silna, czuła, ale co najważniejsze prawdziwa miłość Marka do żony napędza dalszy bieg historii. Dla niej ryzykuje życie i jest gotowy podjąć się niebezpiecznego wyzwania. Ale czy sobie poradzi?...

To wszystko wywraca świat Marka do góry nogami, czego nie będzie już w stanie cofnąć.

„Powiernik’’ to jedna z najlepszych książek, po jakie w ostatnim czasie sięgnęłam. Zaskoczyła mnie wspaniałym klimatem i ciekawą historią, która zachęca do nieustannego czytania (aż brak czasu na sen czy Netflixa;) ) Główny bohater na początku nie ma pojęcia o magicznym świecie i wchodzi do niego stopniowo wraz z czytelnikiem, co bardzo ułatwiło mi zrozumienie dalszych wydarzeń. Wszystkie postacie mają swoje odmienne charaktery, co również bardzo przypadło mi do gustu i myślę, że dzięki temu każdy czytelnik byłby w stanie wybrać tę ulubioną. Nie mogłabym nie wspomnieć o tym, jak cudownie przedstawiona zostaje mitologia słowiańska, która osobiście jest mi bardzo bliska.

Myślę, że mogłabym polecić ten tytuł zarówno miłośnikom mitologii, jak i osobom, które nie mają z nią nic wspólnego, a lubią sięgnąć po książkę z przyjemną i wciągającą fabułą. Jest ona napisana prosto i z dużym poczuciem humoru, co myślę, że umila jej czytanie.

Mam nadzieję, że Cię zachęciłam!

Ocena: 10/10                                                                                    

Patrycja Giera         

Data dodania: 2022-06-10 18:46:42
Data edycji: 2022-06-10 18:47:11
Ilość wyświetleń: 185

Nasi Partnerzy

„Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez Twoje czyny”

Stanisław Wyspiański, „Powrót Odysa””
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej