Nowy adres e-mail szkoły: lo47@eduwarszawa.pl

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Recenzja książki ,,Pozwól odejść” Kristin Hannah

Recenzja książki ,,Pozwól odejść”  Kristin Hannah

Książka ,,Pozwól odejść” autorstwa Kristin Hannah to powieść społeczno-obyczajowa, która opowiada o tym, jak trudnym etapem życia jest śmierć bliskiej nam osoby. Utwór przedstawia historię pewnej słynnej dziennikarki, która po śmierci swojej najlepszej przyjaciółki nie jest w stanie poradzić sobie z własnym bólem i ponownie zacząć żyć, mimo że codziennie sobie to obiecuje. Z drugiej strony obiecała swojej przyjaciółce, że wesprze jej dzieci w tym trudnym okresie, w tym chrześnicę, która jest niesamowicie krucha i delikatna, a poza tym żałoba wręcz stała się definicją jej życia i nie wiadomo, jak dziewczynce pomóc. Lecz gdy tylko zakocha się w chłopaku z terapii, powoli na jej twarz wraca uśmiech, mimo że to nie jest do końca bezpieczne.

Historia jest zrelacjonowana przez różnych ludzi, by dostrzec nie tylko emocje i żal dziennikarki i jej chrześnicy, lecz także przyjaciółki, jej męża i Chmury.

Ta opowieść wzruszy każdego, bez wyjątku. Pokazuje ona bowiem, jak destrukcyjne są żałoba i depresja.  Czasem, gdy próbujemy schować naszą przeszłość za nami, ona niepostrzeżenie wraca ze zdwojoną siłą. Dobrze ilustruje to cytat z książki ,,Zdarza się ból, któremu trzeba spojrzeć w oczy.” Bo później może być za późno.

Jest to również opowieść o przyjaźni, która trwa nawet po śmierci. Życzę każdemu takiej przyjaźni, jaka została przedstawiona w tej książce.

Powieść wzrusza do łez, ma się wrażenie, że wręcz identyfikuje się z bólem, który my, jako czytelnicy, przeżywamy. Za to pokochałam tę książkę. Nikt tak dobrze nie opisał bólu z powodu straty bliskiej osoby i jej skutków, jak Kristin Hannah.

Polecam tę książkę wszystkim, którzy mają za sobą mroczną przeszłość, a dodatkowo nie potrafią ,,Pozwolić odejść”.

LZ

 

Data dodania: 2022-04-21 20:44:36
Data edycji: 2022-04-22 14:13:24
Ilość wyświetleń: 169

Nasi Partnerzy

„Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez Twoje czyny”

Stanisław Wyspiański, „Powrót Odysa””
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej