Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Spotkanie autorskie z Deborą Ellis

Spotkanie autorskie z Deborą Ellis

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie, Polska Sekcja IBBY oraz Wydawnictwo Mamania zapraszają na spotkanie autorskie z Deborą Ellis.

Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie i migracji?

 

Spotkanie z Deborą Ellis, pisarką, aktywistką - autorką trylogii afgańskiej "Żywicielka" 18 listopada(czwartek) godzina 20.00

Spotkanie dostępne na FB - https://fb.me/e/1VsTvD5Ps

 

Jako dorośli chcielibyśmy uchronić nasze dzieci przed wojną i losem jej ofiar. Czy jednak powinniśmy chronić je również przed wiedzą o brutalności konfliktów zbrojnych i cierpieniu uchodźców?

 

Zapraszamy wszystkich rodziców i nauczycieli, którzy chcą prowadzić mądre rozmowy z dziećmi na te trudne tematy na spotkanie z bestsellerową kanadyjską autorką książek dla młodzieży i aktywistką praw człowieka, Deborą Ellis. Jej wznowiona właśnie w Polsce przez wydawnictwo Mamania afgańska trylogia "Żywicielka" opowiada o losie Parvany, jedenastoletniej dziewczynki, której życie zmienia się pod okupacją talibów. Bohaterka, która jeszcze niedawno, jak inne dzieci zasiadała w szkolnej ławce, teraz razem z bliskimi doświadcza życia pod okupacją, a później również - losu uchodźców.

"Żywicielka", którą przetłumaczono na ponad 20 języków i doczekała się nominowanej do Oscara ekranizacji, powstała na bazie prawdziwych doświadczeń kobiet z afgańskiego obozu dla uchodźców, z którymi rozmawiała Autorka.

 

Spotkanie poprowadzi Anna Zdrojewska-Żywiecka, kulturoznawczyni, założycielka wydawnictwa Mamania i prezeska Grupy Wydawniczej Relacja. Tłumaczenie spotkania Anna Rosiak. Zapraszamy Państwa do aktywnego udziału w spotkaniu i zadawania pytań.

 

Spotkanie odbywa się w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej z wydawnictwem Mamania.

Patronat nad wydarzeniem: Agnieszka Jankowiak-Maik (Babka od Histy). Patronat nad książką: Amnesty International

Współorganizatorzy: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie, Polska Sekcja IBBY.

 

Cały dochód ze sprzedaży "Żywicielki" wydawnictwo przekazuje na pomoc uchodźcomhttps://mamania.pl/product-pol-869-Zywicielka.html

 

Data dodania: 2021-11-17 07:20:41
Data edycji: 2021-11-17 07:23:47
Ilość wyświetleń: 109

Nasi Partnerzy

„Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez Twoje czyny”

Stanisław Wyspiański, „Powrót Odysa””
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej