Adres e-mail szkoły: lo47@eduwarszawa.pl

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Spotkanie autorskie z Moniką Śliwińską

Spotkanie autorskie z Moniką Śliwińską

17 stycznia w ramach obchodów 154. urodzin naszego patrona Stanisława Wyspiańskiego odbyło się spotkanie z pisarką i dziennikarką Panią Moniką Śliwińską, autorką książek Wyspiański. Dopóki starczy życia opartej na fragmentach listów, rodzinnych dokumentów i dzienników oraz Panny z "Wesela”, która trafiła do finału Nagrody Literackiej Nike w 2021 r.

Spotkanie, w którym uczestniczyły klasy 2E, 2F, 3E i 3F miało charakter spotkania autorskiego. „Wyspiański kontra Wyspiański” to tytuł pierwszej części spotkania, w której autorka biografii Stanisława Wyspiańskiego przedstawiła młodzieży nieznane szerszej publiczności fakty z życia naszego patrona. Ukazała nam obraz człowieka bardzo oddanego rodzinie męża i ojca ogromnie kochającego swoje dzieci.

Druga część spotkania dotyczyła sióstr Mikołaczykówien, czyli „Panien z Wesela”. Opowieść o tym, jak u boku mężów budowały własną niezależność i jak ogromny wpływ miały na ich życie, wywarła duże wrażenie na słuchaczach.

 

 

 

 

Fragment książki Panny z "Wesela"

Aleksandra Czechówna jest najstarszą słuchaczką wykładów Lucjana Rydla na Wyższych kursach dla Kobiet {…} Uroki niepodległości duchowej Czechówna odkrywa w wieku sześćdziesięciu sześciu lat. Im więcej się emancypuje. Tym więcej miejsca w pamiętniku poświęca Jadwidze. Dochodzi do wniosku, że nie może być ona dla Rydla równorzędną partnerką intelektualną.

Data dodania: 2023-01-21 20:10:41
Data edycji: 2023-01-21 22:40:35
Ilość wyświetleń: 522

Nasi Partnerzy

„Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez Twoje czyny”

Stanisław Wyspiański, „Powrót Odysa””
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej