Adres e-mail szkoły: lo47@eduwarszawa.pl
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Sukces sportowy naszych uczniów

Dnia 13 października 2022 r. odbyły się pierwsze mecze piłki ręcznej chłopców w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Po rozegraniu trzech meczy nasza reprezentacja bez problemu uzyskała awans do kolejnego etapu zmagań, w którym podjęła walkę o medale.

Drugi dzień rozgrywek został wyznaczony na 18 października, a jako pierwsi przeciwnicy stanęli przed nami reprezentanci XCVII LO. Im Olimpijczyków Polskich. Pierwsza połowa meczu zdecydowanie należała do rywali i zakończyła się wynikiem 6:1, jednak nasi chłopcy nie planowali poddać się tak łatwo.

Druga połowa meczu została absolutnie zdominowana przez czarne koszule Wyspiańskiego. Nasi chłopcy nie stracili żadnej bramki i do końca drugiej połowy wyrównali wynik na 6:6, miażdżąc morale przeciwników. O wyniku meczu miały zdecydować rzuty karne.

Do rzutów zostało wybranych po trzech reprezentantów obydwu drużyn. Tutaj również walka okazała się niezwykle zacięta i zakończyła się remisem, wymuszając drugą serię karnych.

Niestety, mimo zaciętej walki nasi chłopcy przegrali jednym rzutem.

Po krótkiej przerwie mieliśmy rozegrać kolejny mecz - tym razem z reprezentacją XXXV LO im. Bolesława Prusa. Mimo zmęczenia nasi zawodnicy pokonali przeciwników bez większych problemów, zajmując tym samym trzecie miejsce w dzielnicy Praga-Południe.