Adres e-mail szkoły: lo47@eduwarszawa.pl

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Sukcesy naszych uczniów w konkursach

Sukces naszych uczniów w Konkursie Ortograficznym "Ortografia na medal" 2020

Miło nam poinformować, że Maja Rynkiewicz, uczennica klasy 1A, została laureatką XX Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego "Ortografia na medal" . Natomiast Piotr Mazurek z klasy 1Ag został finalistą konkursu.

Serdecznie gratulujemy!

 

XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Religijnej

W środę, 18 kwietnia 2018 r. odbył się diecezjalny etap XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Religijnej. Naszą szkołę reprezentował Jakub Kownacki z klasy 1A. Uczestnicy musieli wykazać się szczegółową znajomością Księgi Psalmów, Listu do Galatów i Listu do Filipian. Kuba został finalistą tego etapu zdobywając 4. miejsce. Gratulujemy!

 

Matfinek 2018

10 kwietnia 2018 w IV LO im. Adama Mickiewicza odbył się Dzielnicowy Konkurs "Matfinek", w którym reprezentacja naszej szkoły w składzie: Karolina Grot,  Jakub Kownacki, Michał Marek, Michał Piasta (klasa 1A) zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy!!! :)

 

Jakub Gientka finalistą konkursu Mistrz Mowy Angielskiej

Miło nam poinformować, że Jakub Gientka, uczeń klasy 2A, zajął II miejsce w konkursie Mistrz Mowy Angielskiej.  

W konkursie wzięło udział  21 uczniów z 9 praskich szkół ponadgimnazjalnych, w tym 4  - z naszej szkoły. W jury zasiadali nauczyciele języka angielskiego liceum A. Mickiewicza: p.Maria Hinc, p.Hanna Pacek, p.Renata Majcher, p.Tomasz Paluch oraz pani Marta Strzyżewska – reprezentantka wydawnictwa Pearson.

W części pierwszej konkursu uczestnicy prezentowali przygotowane wcześniej tematy związane z kulturoznawstwem krajów anglojęzycznych. Do drugiego etapu, w którym należało wypowiedzieć się krótko na wylosowany temat, zakwalifikowało się 10 osób. Kuba zaprezentował bardzo wysoki poziom opanowania języka mówionego i podbił serca jury wypowiedzią, która przyniosła mu II miejsce.

Gratulujemy!

 

Damian Michalski finalistą Olimpiady Wiedzy o Prawie

Miło nam poinformować, że Damian Michalski, uczeń klasy 3D został finalistą XX Olimpiady Wiedzy o Prawie, w której zajął XVI miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

 

Sukces naszego ucznia w Konkursie Ortograficznym "Ortografia na medal"

3 lutego 2018 roku w XCIX Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta odbył się dzielnicowy etap Konkursu Ortograficznego "Ortografia na medal". Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy etapu szkolnego: Jakub Kownacki, Krzysztof Maj, i Izabela Budzińska.

Miło nam poinformować, że Krzysztof Maj zajął III miejsce i tym samym zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 10 marca.

Serdecznie gratulujemy Krzyśkowi i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Matfinek 2017

14 marca 2017 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza odbył się finał Dzielnicowego Konkursu „Matfinek” organizowanego pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Marek Dudziński, Tomasz Dukielski, Jakub Gientka, Michał Goleniewski, Jakub Orzechowski, Adam Szczęsny (klasa 1A) zajęła II miejsce.  

Gratulujemy zwycięzcom i czekamy na kolejne sukcesy.

 

Sukces naszej uczennicy w Konkursie Ortograficznym "Ortografia na medal"

14 stycznia 2017 roku w XCIX Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta odbył się dzielnicowy etap Konkursu Ortograficznego "Ortografia na medal". Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy etapu szkolnego: Krzysztof Maj, Ismena Kolbe i Kamil Laskowski.
Miło nam poinformować, że Ismena Kolbe zajęła II miejsce i tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 11 marca.

Serdecznie gratulujemy Ismenie i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Sukces naszej uczennicy w Konkursie Ortograficznym „Ortografia na medal”

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 1c Ismena Kolbe zajęła III miejsce w dzielnicowym etapie XVI Konkursu Ortograficznego "Ortografia na medal".

Ismena będzie reprezentowała naszą szkołę w etapie wojewódzkim konkursu, który odbędzie się 12 marca.

Gratulujemy Ismenie i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Anna Dzwolak i Łukasz Wiśniewski finalistami XVII Olimpiady z Wiedzy o Prawie

Dnia 28.02.2015 r. uczniowie naszej szkoły: Anna Dzwolak  (3d) oraz Łukasz Wiśniewski (2b) zostali finalistami XVII Olimpiady z Wiedzy o Prawie w etapie wojewódzkim -  Anna Dzwolak zajęła VI miejsce, natomiast Łukasz Wiśniewski zajął miejsce X.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Sukces naszego ucznia w konkursie „Moja wiedza o II wojnie światowej”

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 2B Krystian Mięgoć-Kowalski został wyróżniony w VII edycji konkursu wojewódzkiego „Moja wiedza o II Wojnie Światowej” „Wielkie postacie zwycięskiej koalicji II wojny światowej. Konferencje w Teheranie, Jałcie i Poczdamie a sprawa polska”.

Serdecznie gratulujemy Krystianowi.

 

Sukces naszego ucznia w konkursie „Polska w NATO”

Artur Teodorski, uczeń klasy 2B, zajął pierwsze miejsce w Mazowieckim Konkursie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Polska w NATO” pod hasłem „BEZPIECZNA POLSKA, BEZPIECZNA EUROPA, BEZPIECZNY ŚWIAT”. Jednocześnie zakwalifikował się do finału krajowego IX edycji konkursu i będzie reprezentował w konkursie województwo mazowieckie.

 

Nasze uczennice laureatkami konkursu „Śladami Marii Skłodowskiej-Curie”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Śladami Marii Skłodowskiej-Curie” zorganizowanym przez Zespół Szkół Nr 5. Celem konkursu było przybliżenie sylwetki naszej noblistki.

I miejsce w konkursie zajęła Alicja Kłos z klasy 1b II miejsce zajęły Maria Jaroszuk i Magdalena Ładziak z klasy 2c.

 

Artur Teodorski - stypendysta Regionalnego Programu Stypendialnego

Uczeń Artur Teodorski z klasy 1 B został zakwalifikowany w roku szkolnym 2010/2011 do udziału w Regionalnym Programie Stypendialnym dla uczniów szczególnie uzdolnionych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej. Projekt edukacyjny Artura dotyczył „Form polodowcowej rzeźby terenu i budowy geologicznej Pojezierza Suwalskiego” i polegał na zbieraniu materiału naukowego w terenie, współpracy z Instytutem Geologicznym, weryfikacji dostępnej literatury.Na tej podstawie powstała prezentacja zamieszczona poniżej. Opiekunem projektu była p.Katarzyna Wróblewska.

 

 

Data dodania: 2021-07-24 19:36:55
Data edycji: 2021-07-24 20:04:27
Ilość wyświetleń: 666

Nasi Partnerzy

„Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez Twoje czyny”

Stanisław Wyspiański, „Powrót Odysa””
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej