Adres e-mail szkoły: lo47@eduwarszawa.pl
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka

Na stronie https://www.szlachetnapaczka.pl/o-paczce/ można znaleźć informację:

 

Zmieniamy świat na dobre

To właśnie robimy. Codziennie. Od 2001 roku. Trudno krócej opisać cel naszych działań, naszą misję i wartości. Szlachetna Paczka jest jednym z największych programów społecznych w Polsce. Łączymy ze sobą tych, którzy chcą pomagać z tymi, którzy najbardziej potrzebują wsparcia.

Nasi Wolontariusze i Wolontariuszki docierają do Rodzin w potrzebie w całej Polsce, poznają ich trudności i decydują o najlepszej formie pomocy. Darczyńcy i Darczyńczynie przygotowują indywidualną pomoc na podstawie opisu Wolontariusza lub Wolontariuszki. A my łączymy ludzi i tworzymy rozwiązania, dzięki którym konkretny człowiek może pomagać konkretnemu człowiekowi.

 

W tym roku nasi uczniowie i nauczyciele po raz kolejny włączyli się w akcję niesienia pomocy osobom znajdującym się w potrzebie. Klasy 1E, 2E, 3A, 3D i 4E oraz nauczyciele naszej szkoły przygotowali paczkę dla Pani Eweliny, paczkę, dzięki której świat Pani Eweliny choć odrobinę zmienił się na lepsze.  

Serdecznie dziękujemy koordynatorce akcji, p. Katarzynie Downar oraz wszystkim tym, którzy otworzyli swoje serca i włączyli się do akcji.

 

Po zakończeniu akcji otrzymaliśmy taką wiadomość:

 

Drogi Darczyńco, Droga Darczyńczyni!

Weekend Cudów, czyli weekend przekazania prezentów Rodzinie za nami.

Dzięki Tobie mogliśmy kolejny raz odwiedzić i wesprzeć tysiące najbardziej potrzebujących.

Pomagając Rodzinom, niosąc razem mądrą pomoc, zmieniamy nie tylko ich życie, ale też często również nasz świat.

Pozwalamy sobie na zatrzymanie, popatrzenie na innych z nadzieją i większą empatią. Bo przecież zmieniając wiele małych światów, zmieniamy nasz wspólny świat!

Dziękujemy, że jesteś i że pomagasz zmieniać świat na dobre.

Mamy dla Ciebie coś wyjątkowego. Poniżej przeczytasz jakie były wrażenia Rodziny (Pani Ewelina) oraz słowa Wolontariusza, Wolontariuszki z Weekendu Cudów.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Pani Ewelina otwierała paczki już od progu z towarzyszącym jej psem u boku. Odkąd poznałam Panią Ewelinę nie widziałam jej w takiej radości. Sama mówiła, że nie pamięta kiedy tak się czuła. Największą radość sprawiło jej odpakowywanie świątecznych ozdób i akcesoriów, o których tak marzyła. Dostała także pojemny kubek w pieski (uwielbia zwierzęta!). Powiedziała, że akurat jej się zbił i robiła herbatę w dwóch osobnych filiżankach - teraz będzie mogła pić ją w nowym ulubionym kubku... Pani Ewelina była także zachwycona skarpetkami z perełkami i nowym dresem. Nie może się doczekać aż pójdzie na zakupy i będzie mogła wykorzystać bony podarunkowe, które otrzymała. Powiedziała też, że ostatni raz w galerii była kilka lat temu i to z pewnością będzie dla niej duże przeżycie.

Słowo od Wolontariusza

Z całego serca dziękujemy za okazaną pomoc i wielkie serca. Sprawiliście Pani Ewelinie mnóstwo radości. Dzięki takim osobom jak Wy, świat zmienia się na lepsze! Życzymy samego dobra i pomyślności dla Was w nowym roku. Niech dobro, które zostawiliście wraca z nawiązką!

W przypadku pytań związanych z przekazaniem paczki Rodzinie, skontaktuj się z Wolontariuszem albo Wolontariuszką.

Jesteśmy bardzo ciekawi Twoich odczuć związanych z udziałem w Szlachetnej Paczce i przeczytaniu tej relacji. Czy chciałbyś, chciałabyś się nimi z nami podzielić? A może masz jakieś pytanie? Napisz do nas na adres: darczynca@wiosna.org.pl.

Zachęcamy również do przeczytania naszego Raportu o Biedzie.

Jeszcze raz dziękujemy.

Wszystkiego dobrego!Zespół Szlachetnej Paczki

Data dodania: 2024-01-15 10:00:31
Data edycji: 2024-01-15 10:33:10
Ilość wyświetleń: 269

Nasi Partnerzy

„Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez Twoje czyny”

Stanisław Wyspiański, „Powrót Odysa””
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej