Adres e-mail szkoły: lo47@eduwarszawa.pl
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Złoto dla Wyspiana

27 lutego 2018 r. drużyna dziewcząt wywalczyła historyczne zwycięstwo - po raz pierwszy w historii szkoły nasz zespół zajął I miejsce w mistrzostwach Warszawy w piłce koszykowej.

Finałowy mecz z drużyną LXII LO Mistrzostwa Sportowego im. gen. Broni Władysława Andersa był bardzo emocjonujący. Po pierwszej kwarcie nasz zespół przegrywał 5:8, sukcesywnie jednak dziewczęta wspierane przez sztab szkoleniowy i dopingowane przez kibiców wyrównywały straty i półtorej minuty przed końcem udało im się uzyskać przewagę 32:30. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 35:32, co dało naszej drużynie złoty medal w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży.

W drodze do zwycięstwa drużyna wygrała wszystkie mecze: z Ochotą 39:4, z Bemowem 39:9, z Wawrem 48:2, z Targówkiem 59:6, z Mokotowem 39:13, z Bemowem 30:15, z Wolą 27:26, z Bielanami 38:23, ze Śródmieściem 35:32.

Serdecznie gratulujemy naszym dzielnym dziewczętom i sztabowi szkoleniowemu:).